График работы: Пн.-Пт. 08:30-20:30
Сб.-Вс. 09:00-16:30 Заказать звонок
Оберіть мову: Eng
Либідська
м. Київ, ТЦ "Інтервал Плаза", вул. Велика Васильківська, 143/2, п'ятий поверх
Графік роботи: Пн.-Пт. 08:30-20:30
Сб.-Вс. 09:00-16:30 Замовити дзвінок
Позняки
м. Київ, ТЦ "Паралель" вул. Мишуги 6, мінус перший поверх
Графік роботи: Пн.-Пт. 09:00-21:00
Сб.-Вс. 09:00-16:30 Замовити дзвінок
График работы: Пн.-Пт. 08:00-21:30
Сб.-Вс. 09:30-19:00 Заказать звонок

Болі в грудному відділі хребта

Біль в грудному відділі хребта: лікування і профілактика

Коли виникають больові відчуття в грудній області хребта, далеко не всі надають цьому значення. Більш того, багато чоловіків і жінки взагалі вважають, що це проблеми з серцем. На ділі ж, найчастіше, все не так просто. Відчуття дискомфорту та болю в грудному відділі може виникнути як за цілком нешкідливим причин, так і з причин, які вимагають серйозного і термінового лікарського втручання.

При больових відчуттях у хребті, в першу чергу, необхідно виключити захворювання не пов’язані з хребтом. У числі таких – різні інфекції, серед яких є і досить небезпечні: туберкульозний спондиліт та епідуральний абсцес. Крім інфекційних захворювань, слід виключити і онкологічні проблеми, адже насправді відчуття дискомфорту або болю в хребті може свідчити про розташованої там пухлини.

Схожу симптоматику, при якій теж спостерігаються болі в спині в грудному відділі, має і ряд інших захворювань. Серед них – патології нервових корінців і герпес. Супроводжуватися неприємними або больовими відчуттями в грудній області спини можуть і хвороби серця, так що обстеження у кардіолога зайвим точно не буде.

болі в грудному відділі хребта

Крім вищезгаданих, існує ряд інших, не менш серйозних причин, які можуть викликати больові відчуття в грудному відділі спини. Зупинимося на кожній з них детальніше.

Остеохондроз

Це одна з найбільш поширених хвороб, які викликають почуття дискомфорту і болю в грудному відділі. У вигляді невеликої висоти міжхребцевих дисків, ця частина хребта є малорухомої. Додаткове навантаження на нього покладається при сидячій роботі і малоактивному способі життя.

Основна екзогенна причина грудного остеохондрозу криється в неправильному розподілі навантаження на хребетний стовп. Це викликає деформацію хрящової тканини, за рахунок надлишкового тиску в цій області. Пацієнти, які страждають від цього захворювання, досить часто відчувають тупий пекучий біль між лопатками, яка може мати як постійний, так і нападоподібний характер.

Незначні болі хронічного характеру при остеохондрозі, які виникають в області деформованих дисків, називають дорсалгией. При слабкій інтенсивності неприємних відчуттів, хворий досить довгий час може і зовсім не надавати їм значення.

Приступообразні інтенсивні болі в грудному відділі хребта називають дорсаго. Хворобливі відчуття в такому разі виникають раптово, у хворого можуть спостерігатися проблеми в роботі дихальної системи, серйозно обмежується рухливість спини.

Сколіоз

Це фронтальне викривлення хребта, і в своїй початковій стадії дана патологія не несе жодної небезпеки. Тим не менше, певні проблеми сколіоз першого і другого ступеня пацієнту все ж приносить. На даному етапі хвороба добре піддається лікуванню, способів якого існує досить багато.

У числі методів лікування сколіозу – заняття фізичною культурою, носіння спеціальних коригувальних пристроїв і корсетів. Більш того, високу ефективність лікування на початковій стадії дають фізіотерапія та лікувальний масаж. Оперативне втручання фахівці рекомендують тільки в запущених випадках.

Як би те ні було, але при відчутті дискомфорту і болю в грудній клітці, в обов’язковому порядку необхідно пройти обстеження у фахівця. Причину, з якої виникають неприємні і болючі відчуття, покаже тільки детальна діагностика.

Остеоартроз

Це захворювання, при якому виникає патологія в реберно-хребетних суглобах і супроводжується болем у спині (грудний відділ). Найчастіше т від остеоартрозу страждають чоловіки і жінки похилого віку. Дане захворювання зустрічається досить рідко, але такі симптоми, як дискомфорт і больові відчуття в грудному відділі спини, можуть вказувати саме на нього.

Міжхребцеві грижі

Захворювання полягає в деформації міжхребцевих дисків, аж до розриву їх фіброзних оболонок, що супроводжується спазмами глибоких м’язів, утиском корінців і здавленням спинномозкових нервів. Саме це і викликає сильний біль в грудній області.

Хвороба Шейермана-Мау

Діагностують це захворювання у підлітків і молодих людей, які теж іноді скаржаться на неприємні больові відчуття в грудній області спини. Для хвороби характерний грудної гіперкіфоз і клиноподібна деформація позвоноковых тел нижнегрудного відділу.

Хвороба Шейермана-Мау

Захворювання Шейермана-Мау є спадковим, тому воно зустрічається досить рідко. Хворим в обов’язковому порядку необхідні правильні фізичні навантаження та лікувальна фізкультура. Для підтримки хребта та запобігання прогресування хвороби необхідно сформувати м’язовий корсет.

Травми в області спини

Це, напевно, найбільш очевидна причина, за якою може виникати біль в грудному відділі хребта. Практично у всіх випадках хворі прекрасно знають про свої травми. Це помітно спрощує процес обстеження і діагностику, адже точну відповідь на питання про те, що болить, в більшості випадків хворий дає сам.

Якщо травма – це ваш випадок (причина хворобливих відчуттів в грудній області спини), негайно зверніться до лікаря. Власне, це необхідно робити і у всіх інших випадках, коли спостерігається відчуття дискомфорту та болю.

Болі в грудному відділі хребта – лікування в центрі здоров’я спини «Кипарис»

Якщо Ви відчуваєте біль в грудній області хребта, як і в будь-якому іншому відділі, слід негайно звернутися до фахівця і пройти обстеження. Зробити це можна в Києві, в центрі здоров’я спини «Кипарис», де кваліфіковані спеціалісти зможуть правильно діагностувати захворювання, встановлять його причини, дадуть рекомендації по відновленню Вашого здоров’я. Ми гарантуємо нашим пацієнтам професійний та індивідуальний підхід з ефективною профілактикою і відновленням функцій хребта, адже саме так можна усунути не тільки симптоми, але і саму хворобу.

logo